12 лютого 2013, 17:15

Толерантність у правовому житті сучасної України

За матеріалами однойменної монографії автора

Опубліковано в №07 (349)

Юрій Христофоров

Толерантність у суспільстві є ознакою його зрілості та запорукою розвитку

Юрій Христофоров «Юнілекс-Консалтинг, ЮК» Адвокат, директор

Слово «толерантність» походить від латинського слова «tolerantia», що в перекладі означає терпіння. Тобто саме терпеливе ставлення до людей, які мають іншу думку, позицію з того чи іншого питання і вкладається у поняття толерантності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Толерантність у суспільстві, мабуть, найяскравіший показник рівня культури членів такого суспільства. Саме в суспільстві з низьким рівнем культури проблема з толерантністю є більш болючішою. На моє глибоке переконання, толерантність виховується, починаючи змалку, з дитинства. Саме на прикладі своєї сім’ї, своїх батьків дитина формує певні позиції, принципи, які не завжди можливо в майбутньому перевиховати, навіть під загрозою державного примусу, зокрема, шляхом застосування юридичної відповідальності. Толерантність – це форма поваги до людей, які сповідують іншу релігію, мають відмінні політичні чи будь-які інші погляди, переконання. На мій погляд, толерантність лежить у площині моральних відносин, а тому її правове регулювання здійснюється дещо опосередковано.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0