12 лютого 2013, 17:15

Толерантність у правовому житті сучасної України

За матеріалами однойменної монографії автора

Опубліковано в №07 (349)

Слово «толерантність» вживається настільки часто, що необхідність теоретичного осмислення цього поняття здається зайвою. Але досить навіть поверхневого погляду на літературу, присвячену цій проблемі, аби зрозуміти: у сучасних дослідженнях немає ні загальної лінії в осмисленні самого поняття, ні єдиного погляду на його зародження і розвиток.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сучасні дослідники наголошують на важливості толерантності для суспільних відносин як такої активності, що врівноважує крайнощі орієнтаційних позицій, як поважного ставлення до думок інших людей, що не збігаються з власними. Толерантність не є лише терпимістю. Найповніше у вітчизняному контексті відповідає її сутності термін «великодушність».

Слід зазначити, що сімейні, дружні, сусідські, інтимні відносини характеризуються, як правило, терміном «терпимість». Поняття ж «толерантність» в етичній, юридичній і політичній лексиці включає морально-правовий та державний аспекти.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати