29 січня 2013, 14:32

Суттєві зміни в правовідносинах між боржниками та кредиторами

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань» від 02.10.2012 р.

Опубліковано в №05 (347)

Артем Франюк

Установлення наслідків недійсності кредитного договору чи правова фікція?

Артем Франюк «Оптіма, Українська юридична група» Юрист

Ще зовсім недавно категорії судових справ щодо визнання кредитних договорів недійсними спричинили справжній бум на ринку юридичних послуг країни. Чи не для більшості юристів головним засобом для існування (видом діяльності) були справи, що так чи інакше пов’язані із встановленням, зміною, припиненням саме кредитних зобов’язань. Зазначений юридичний факт стосувався лише тих кредитних договорів, валюта кредитування яких не відповідала гривні як законному засобу платежу обов’язкового до приймання за номінальною вартістю на всій території України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ухвалюючи рішення щодо недійсності кредитних договорів, суди керувалися загальними нормами недійсності правочинів, визначених Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про захист прав споживачів», актуальність якого виникла після прийняття Конституційним Судом України рішення від 10.11.2011 у справі № 1-26/2011, а також роз’ясненнями Пленуму Верховного Суду України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0