29 січня 2013, 14:32

Суттєві зміни в правовідносинах між боржниками та кредиторами

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань» від 02.10.2012 р.

Опубліковано в №05 (347)

Наталія Яворська

Неідеальне полегшення роботи юристам

Наталія Яворська «ConstructiveLawyers, ЮФ» Керівник судової практики

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання господарських зобов’язань» № 5405-VI внесені зміни та доповнення до низки нормативно-правових актів, які спрямовані на регулювання суспільних відносин у сфері виконання господарських зобов’язань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цивільний кодекс доповнено ст. 1057-1, якою встановлені правові наслідки недійсності кредитного договору. Відповідно до цієї норми, якщо виконання зобов’язання позичальника забезпечено заставою майна позичальника або поручителя, суд, визнаючи недійсним кредитний договір, за заявою кредитодавця накладає на таке майно арешт. Норма значно полегшує роботу юристам кредиторів, надаючи їм залізну підставу для забезпечення виконання судового рішення в частині повернення грошових коштів. Незадоволеними такими правилами залишаться лише юристи недобросовісних боржників, які втратили одну з можливостей виведення майна з-під обтяжень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0