19 листопада 2013, 13:32

Судовий збір: перезавантаження

Аналіз Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно сплати судового збору»

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Тетяна Лежух

Лякають темпи зростання розміру раніше державного мита, а тепер судового збору

Тетяна Лежух Адвокат, приватна практика

Упровадження необхідності сплати судового збору в більшому розмірі негативно позначиться як на рейтингу довіри суспільства до судової системи в цілому, так і матиме наслідком проблему доступності правосуддя для незахищених верств населення. Особисто мене лякають темпи зростання розміру раніше державного мита, а тепер судового збору: починалось усе з 3 грн 40 коп., а на сьогодні ця сума становить приблизно 68 грн (зростання в 20 разів лише за 2 роки, що не відповідає навіть темпам інфляції!). Варто відмітити, що факт збільшення ставки судового збору на практиці зовсім не позначився: адміністративні суди як раніше розвішували оголошення про брак фінансування на розсилку процесуальних документів і у результаті розсилали їх з суттєвою затримкою, так і продовжують робити це й досі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Залишається тільки сподіватися на те, що запровадження нових ставок судового збору все ж позначиться позитивно на ефективності національної судової системи, хоча б у перспективі.

0
0