19 листопада 2013, 13:32

Судовий збір: перезавантаження

Аналіз Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно сплати судового збору»

Опубліковано в №46-47 (388-389)

23 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590­VII від 19.09.2013 року (далі – Закон № 590­VII), яким розширене коло платників та збільшені розміри ставок судового збору.

Документом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Закону України «Про судовий збір», згідно з яким запроваджуються нові ставки судового збору у справах про адміністративні правопорушення і підвищуються деякі ставки судового збору, що стягується за подання до суду позовних та інших заяв. Так, віднині ставки судового збору позовної заяви немайнового характеру та про розірвання шлюбу збільшуються з 0,1 до 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (далі – МЗП). Законом № 590­VII також встановлюється ставка судового збору позовної заяви про відшкодування моральної шкоди з ціною позову до п’яти розмірів МЗП у розмірі 0,2 розміру МЗП. Ставка судового збору позовної заяви про відшкодування моральної шкоди з ціною позову від 5 до 50 розмірів МЗП встановлюється на рівні 5% ціни позову, але не менше 0,3 розміру МЗП. Ставка судового збору позовної заяви про відшкодування моральної шкоди з ціною позову понад 50 розмірів МЗП встановлюється на рівні 10% ціни позову.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Варто відзначити, що відтепер за подання до господарського суду заяв кредиторів про порушення справ про банкрутство, а також із заяв кредиторів, які звертаються із майновими вимогами до боржника після оголошення справи про банкрутство, встановлюється ставка у сумі 1% ціни позову (суми майнових вимог), але не менше 1,5 розміру МЗП та не більше 10 розмірів МЗП.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати