17 грудня 2013, 11:13

Соціальна відповідальність юридичних компаній України

Підсумки 2013 року

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Редакція «Юридичної газети»

В останні роки інтерес до розвитку інституту корпоративної соціальної відповідальності (далі – КСВ) активно зростає. Вітчизняні компанії розбудовують системи корпоративного управління, до Державного класифікатора професій включено нові посади: менеджер із соціальної відповідальності, соціальний аудитор, а в деяких вишах започатковано курс «Соціальна відповідальність бізнесу». Залучення бізнесу до соціальної взаємодії стрімко набуває актуальності й серед юридичних компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дослідження «Юридичної газети» Нагадаємо, у ході проекту «Вибір клієнта 2010–2011» редакцією «Юридичної газети» вперше на юридичному ринку України було проведено аналіз стану соціальної відповідальності учасників ринку юридичних послуг України. Тоді, проаналізувавши весь доступний перелік соціальних проектів вітчизняних юридичних фірм, «Юридичною газетою» було визначено ТОР-5 найбільш соціально відповідальних юридичних компаній України за підсумками 2010 року. В п’ятірку найкращих ввійшли: АО Arzinger, МЮФ Integrites, ЮФ Magisters, ЮА «АНК», ЮК «Правовий Альянс».

Сьогодні, попри те, що юридичних фірм, які практикують КСВ як один з постійних напрямів своєї діяльності досить багато, чималий відсоток компаній приділяють недостатньо уваги корпоративно-соціальній відповідальності. Таким чином, редакцією «Юридичної газети» було висунуто досить суворі та жорсткі критерії щодо компаній, котрі можуть приймати участь у даному дослідженні.

У рамках проекту «Вибір клієнта 2012–2013» «Юридична газета», після ретельного аналізу ринку, може представити 4 компанії, котрі впевнено можуть називатися найбільш соціально відповідальними юридичними фірмами України: АО Arzinger, ЮФ «Астерс», МЮФ Clifford Chance, ЮФ Sayenko Kharenko.

 

Рro bono publico!

Наприкінці 2011 року було прийнято Стратегію ЄС відносно КСВ на 2011–2014 рр. У ній вперше надано чітке визначення: корпоративна соціальна відповідальність – це відповідальність бізнесу за свій вплив на суспільство. Як результат така відповідальність одночасно мінімізує ризики і максимілізує цінність компанії. Невдовзі в ЄС планують прийняти закон, відповідно до якого крупні компанії у своїй щорічній звітності муситимуть включати розділи, присвячені політиці й діяльності у сфері КСВ. У випадку, якщо компанія нічого не робить у цьому напрямку, вона буде зобов’язана це вказати й пояснити, чому так відбувається. Наразі, за різними оцінками, у світі звітують по КСВ менше ніж1% компаній. Отже, якщо такий закон з’явиться в Європі, він дасть поштовх аналогічним процесам і в інших частинах світу. Звісно, займатися КСВ-проектами може компанія будь-якої сфери діяльності, але саме юристи у цій справі можуть використовувати не лише свій час і гроші, а й свої знання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати