09 квітня 2013, 12:28

Сільськогосподарська кооперація під питанням

Буде чи ні?

Опубліковано в №15 (357)

Проблемою є розуміння кооперативного руху, кооперації, шляхів підтримання цього руху на рівні районів

Вадим Івченко Заступник голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

У 2012 році Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад підтримала ініціативу Міністерства аграрної політики «Рідне село». Суть цієї підтримки така: ми зрозуміли, що саме кооператив може стати економічною складовою на селі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За статистикою, села вимирають. Для порівняння, у Васильківському районі Київської області минулого року померло 668 людей, що дорівнює кількості жителів одного з сіл району. Дійсно, ця статистика сумна, але всі ми бачимо, що молодь рідко повертається з міста в село.

На сьогодні головна проблема на селі – працевлаштування. Проте саме сільський голова знає, що робиться в нього на території, знає кількість дворів, що там вирощують. І вже виходячи з цього він зможе обрати тип кооперативу, що виявиться максимально ефективним для даного регіону.

Якщо сільський голова буде активним, братиме участь у цьому русі, то він може запропонувати керівництво кооперативу та впливати на його формування, що є першочерговою проблемою не тільки с/г кооперації, а й інших галузей.

Із власної практики можу запевнити, що люди, які бажають брати участь у кооперативах, є. Асоціацією було рекомендовано близько 100 спеціалістів, які можуть стати керівниками кооперативів. Найголовніше, що ці люди крім бажання мають базові знання з ведення підприємницької діяльності. Так, не завжди теорія збігається з практикою. Для нас усі пишуть книжки, нам щось радять, але на практиці люди стикаються із зовсім іншими ситуаціями. Головне, щоб лідер розумів наступні питання: «Що таке кооператив?» і «Яка може бути побудова структури кооперативу?».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0