05 березня 2013, 18:42

Розміщення цінних паперів українських емітентів за кордоном

Очікування та проект відповідного рішення НКЦПФР

Опубліковано в №10 (352)

Олександр Гарагонич

Найближчим часом жодного цінного паперу вітчизняного емітента за межами України розміщено не буде

Олександр Гарагонич «Бі ен Сі, ЮК» Директор, член Громадської ради при НКЦПФР

Авторами нещодавно затвердженого Порядку надання дозволу на розміщення та/або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України (далі – Порядок) декларується можливість отримання вітчизняними емітентами додаткових фінансових ресурсів за межами України. Хоча формально порядок надання дозволу на розміщення та/або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України вже розроблено, проте, як показує практика, цього для реального залучення іноземного капіталу недостатньо. Адже в Україні й раніше були спроби запустити механізм розміщення цінних паперів українських емітентів за кордоном. Ще в 1997 році регулятором було затверджено Тимчасове положенням про порядок надання дозволу на обіг акцій або облігацій підприємств українських емітентів за межами України (Рішення ДКЦПФР від 17.10.1997 № 36). Однак протягом 15 років закріплені в Тимчасовому положенні норми так і не запрацювали.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На нашу думку, найближчим часом відповідно до затвердженого НКЦПФР Порядку жодного цінного паперу вітчизняного емітента за межами України розміщено не буде. Серед основних причин цього можна виділити такі:

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0