09 квітня 2013, 16:56

Роздержавлення друкованих ЗМІ: в очікуванні змін

Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Опубліковано в №15 (357)

Державним комітетом телебачення і радіомовлення України спільно з Національною спілкою журналістів України та медіа-юристами доопрацьовано проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Норми документа і його подальшу реалізацію обговорювали фахівці під час 14-го засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках програми «Відкрита розмова». У засіданні взяли участь прес-секретар Президента України Дарія Чепак, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександр Курдінович, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, президент Асоціації медіа-юристів, секретар Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська, президент Всеукраїнської асоціації комунальної преси Костянтин Григоренко та ін.

Діалог відновлено


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, законопроект «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації» був розроблений Держкомтелерадіо і переданий у жовтні минулого року на розгляд Кабміну. Він об’єднав пропозиції як Комітету, так і Національної спілки журналістів. Передбачалося, що реформування преси здійснюватиметься поетапно впродовж семи років. На першому етапі, так званому пілотному, реформування триває за добровільним принципом протягом трьох років. Іншими словами, близько 50–60 газет реформуються, і на основі їхнього досвіду виробляються «кейси» для решти видань. Наступні чотири роки під роздержавлення підпадають всі інші ЗМІ. Законопроект закріпляв за редакціями першочергове право власності, соціальні гарантії колективу. Але в листопаді уряд повернув його на доопрацювання, оскільки Мінекономрозвитку та Держпідприємництво не погоджувалися з безоплатною передачею у власність колективу реформованого ЗМІ майна, пільгами на оренду приміщень та іншими пропозиціями від журналістів.

На одному із засідань експертної ради, у межах програми «Відкрита розмова», учасники вирішили поновити діалог між гілками влади та журналістами і доопрацьовувати документ, з огляду на зауваження і пропозиції журналістської спільноти. Адже метою роздержавлення має бути розвиток, а не знищення місцевої та регіональної преси. Саме такою є позиція Президента України, який 21 березня цього року своїм Розпорядженням доручив уряду прискорити процес подання узгодженого законопроекту про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ на розгляд парламенту.

Як було зазначено під час 14-го засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, передусім запропонованим законопроектом пропонується визначити пріоритетне право трудового колективу редакції на вибір способу реформування. Крім того, передбачено здійснення процесу реформування у два етапи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати