21 січня 2014, 16:31

Робота адвокатів в умовах 2013 року

Підбиття підсумків щодо особливостей адвокатської професії в Україні

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Упродовж останнього року українські адвокати у своїй діяльності часом стикалися зі стресовими ситуаціями, які можна пов’язати з порівняно нещодавно прийнятими профільним Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон) та Кримінальним процесуальним кодексом України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


І все ж більшість казусів безпосередньо спричинені недосконалим знан­ням законодавчих норм представниками державних органів та установ, які іноді навіть прямо заявляють адвокатам про те, що вони не обізнані з нормами Кримінального процесуального кодексу України. Водночас профільний Закон надає адвокатам право «сприяти» у застосуванні санкцій щодо осіб, які не надали відповідь на адвокатський запит.

 

Адвокатські запити

Так, уже на початку року перед багатьма адвокатами постала проблема надання відповідей на адвокатський запит. Та іноді складалося враження, що новий Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вирішив питання безперешкодного отримання адвокатом запитуваної інформації або копій документів.

Траплялися випадки, коли, надіславши адвокатський запит до підприємства та згідно з вимогами ст. 24 Закону додавши до запиту завірену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, адвокати сподівались отримати відповіді на свої запитання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати