26 березня 2013, 15:26

Реформування ринку електроенергетики України

Обговорення експертами за круглим столом

Опубліковано в №13 (355)

Цього разу законодавчі реформи досягли енергетичного ринку. Зокрема, нині в професійних колах активно обговорюється законопроект № 10571 «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», який розроблено з урахуванням Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187/2012, статті 2 Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, ратифікованого Законом України № 2787-VI від 15.12.2010.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Актуальність теми зумовлена тим, що прийняття Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» надасть можливість створити організаційні, правові та економічні основи функціонування лібералізованого ринку електричної енергії в Україні та сприятиме, зокрема:

– впровадженню повноцінного та конкурентного ринку електричної енергії;

– гарантуванню вільного вибору енергопостачальника споживачем;

– забезпеченню недискримінаційності доступу до магістральних і міждержавних та/або місцевих (локальних) електричних мереж;

– гарантуванню рівних можливостей доступу до ринку електричної енергії;

– формуванню економічно обґрунтованих тарифів на послуги суб’єктів ринку електричної енергії;

– стимулюванню інвестицій та покращанню фінансово-економічного стану підприємств, що працюють на ринку електричної енергії.

Тож 5 березня було проведено круглий стіл, присвячений обговоренню реформування енергетичного ринку України. Захід був організований Громадською радою при МЗС України та Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) у рамках проекту GREENERGY Іnitiative за підтримки Міністерства закордонних справ України.

На початку засідання Руслан Демченко, Перший заступник Міністра закордонних справ України, порушив важливі питання, на яких і базувалася подальша дискусія.

Зокрема, доповідач розглянув потенціал України, оскільки в питаннях електроенергетики наша держава є самодостатньою. Більше того, українська енергія досить часто йде на експорт. У 2012 році вироблено майже 200 млрд кВт/год, з яких понад 10 млрд кВт/годвідскладовано. Порівняно з 2011 роком показник експорту електроенергії зріс у 1,5 разу. До того ж послідовне збільшення експорту електроенергії визначено енергетичною стратегією України на період до 2030 року.

З огляду на те, що Україна вже є членом Енергетичного співтовариства, на сьогодні вживаються заходи адаптації національного законодавства відповідно до норм та правил Європейського Союзу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати