15 жовтня 2013, 12:16

Реформа системи гарантування вкладів рік потому: результати для держави, вкладників та фінустанов

За підсумками круглого столу

Опубліковано в №42 (384)

Вклади у валюті мають і надалі гарантуватися Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Таку думку висловив заступник глави Національного банку України, глава адміністративної ради Фонду Олексій Ткаченко на засіданні круглого столу на тему: «Реформа системи гарантування вкладів рік потому: результати для держави, вкладників та фінустанов», що відбувся на початку жовтня у прес­центрі Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Окрім Олексія Ткаченка участь у заході взяли директор­розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова; координатор програм по Україні, Білорусі та Молдові Світового банку Олександр Паньков; керівник програми USAID/ FINREP­II (або уповноважена особа) Даніло Круз­ДеПаула; голова правління АБ «Укргазбанк» Сергій Мамедов; радник ліквідатора ТОВ «Укрпромбанк» Ігор Власюк; голова правління ПАТ «Хрещатик» Дмитро Гриджук; заступник голови правління АТ «Сбєрбанк Росії» Ірина Князєва.

«У випадку, коли вкладник підтримує валюту іншої держави, він повинен нести свої ризики сам», – вважає пані Князєва.

У свою чергу, Олексій Ткаченко наголошує: «У час, коли рівень доларизації залишається достатньо високим і вклади в іноземній валюті становлять 45%, відміна гарантування по вкладах у валюті – передчасний захід». Водночас директиви ЄС дають можливість гарантувати вклади тільки у національній валюті.

 

Як забезпечити надійність вкладення коштів вкладником?

Минулорічна реформа стала широким поштовхом до розвитку Фонду. Зокрема, у травні на виконання поставлених перед Фондом завдань адміністративною радою була затверджена стратегія розвитку Фонду на 2013–2017 рік, в якій передбачено наступну хвилю новацій і реформ. Проте Фонд не є панацеєю, яка рятує банки від банкрутства. На цьому під час дискусії в рамках круглого столу окремо наголосив Ігор Власюк.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати