12 лютого 2013, 12:13

Реформа сфери нерухомості: покращення настало?

Практична реалізація законодавчих нововведень у сфері нерухомості

Опубліковано в №07 (349)

Віталій Бойчук

Роботи ще багато, але позитивні зрушення вже відбуваються

Віталій Бойчук «ConstructiveLawyers, ЮФ» Керівник практики земельного права та нерухомості

Зміни, які були внесенні Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», що набрали чинності з 1 січня 2013 року, стали справжньою революцією в системі державної реєстрації прав та обмежень на нерухомість.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Абсолютною новелою законодавця є створення нової структури, яка здійснює державну реєстрацію права власності та інших речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, – Реєстраційної служби України. Цю структуру можна назвати правонаступницею Бюро технічної інвентаризації, яке на сьогодні втратило свої повноваження в частині проведення реєстрації права на нерухомість.

Функцію державної реєстрації здійснюють держані реєстратори та нотаріуси як спеціальні суб’єкти. Законодавець, на його думку, спростив процедуру проведення державної реєстрації, розширивши коло осіб, які мають право реєструвати право власності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0