30 квітня 2013, 10:17

Права дитини в Україні: глухий кут?

Правові особливості стягнення аліментів в Україні

Опубліковано в №18 (360)

Євген Власов

Несплата аліментів – система, а ось обмеження у виїзді за кордон  – виняток

Євген Власов «Альянс Ратушняк і Партнери, ЮК» Юрист

Якщо зважати на статистику Міністерства юстиції України, то 15 тисяч злісних неплатників аліментів – не надто вже й велика цифра на тлі загальної кількості аліментників в Україні – 800 тисяч.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак, з іншого боку, розмір аліментів не може бути меншим, аніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, тобто приблизно 300 грн. Українці в основному отримують офіційну мінімальну зарплату, а до категорії злісних неплатників потрапляють лише ті особи, у яких заборгованість становить 6 і більше місяців. Виходить не вельми оптимістична картина.

До боржників вже майже як два роки застосовуються судові заходи з тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, однак більшу частину аліментників це не зачіпає жодним чином. Загалом суди й державні виконавці не квапляться застосовувати подібні заходи в силу пасивності, забюрократизованості. Знову ж таки, у 2012 році лише щодо 2700 осіб із загальної кількості всіх боржників було застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Виходить, що несплата аліментів – система, а ось обмеження у виїзді за кордон – виняток.

Суди неохоче застосовують заходи забезпечення позовів і тому, що в проміжок часу від відкриття провадження по «аліментних» справах і до примусового виконання рішення аліментник цілком правомірно позбавляється своїх активів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0