29 жовтня 2013, 11:14

Поліграфологічна експертиза

Навчально­демонстративний курс в офісі «Юридичної газети»

Опубліковано в №44 (386)

Запросивши детектива, поліграфолога Сергія Казмірука на інтерв’ю до офісу «Юридичної газети», наш колектив навіть не здогадувався, що він прихопить із собою поліграф (так званий детектор брехні) – різновид психофізіологічної апаратури, що представляє собою комплексну багатоканальну апаратну методику реєстрації змін психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред’явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів. Аналіз інформації, отриманої від людини в процесі опитування за допомогою поліграфа, як стверджується, дає змогу одержувати необхідну орієнтувальну інформацію та виявляти ту, яку опитувана людина приховує.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що ж нам відомо на сьогодні про поліграф? Узагалі­то, інформації не так багато. Усі знають, що до відповідних частин тіла опитуваної особи кріпляться спеціальні датчики, які власне й будуть знімати психофізіологічні відомості. За результатами цих даних спеціальний пристрій креслить криву, чимось подібну до кардіограми. Після вивчення цієї «кардіограми» спеціаліст­поліграфолог озвучує, на які питання опитуваний надав неправдиві відповіді.

Варто відзначити і той момент, що в Україні відсутнє нормативне врегулювання використання поліграфів, проте відсутня й заборона на їх використання.

Послуги поліграфологів на сьогодні поширені у великих компаніях, які бажають перевіряти кандидатів на високі посади, у компаніях, що зазнали збитків через дії своїх працівників, іноді в заможних сім’ях, але не в роботі правоохоронних органів і судів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати