10 вересня 2013, 13:47

Перспективи українського судочинства в разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС

European Сourt of Justice

Опубліковано в №37 (379)

Як відомо, на сьогодні триває дискусія щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Результати можна буде побачити на саміті у Вільнюсі в листопаді цього року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проте правникам варто дізнатись і про нові можливості, що надаються суб’єктам правових відносин у разі приєднання до ЄС. Зокрема, можна назвати позитивним те, що у країн – членів ЄС є право звернення до спеціально судової інстанції – Європейського суду справедливості (European Court of Justice, далі – ЄСС), який власне і уособлює судову владу в ЄС.

ЄСС, як і інші інституції ЄС, – Європейський парламент, Європейська рада, Європейська комісія, Європейський центральний банк та Рахункова палата (п. 1 ст. 13 Консолідованої версії Договору про Європейський Союз), входить до утвореного інституціонального механізму (institutional framework), який покликаний розвивати цінності ЄС, сприяти досягненню цілей, заради яких створено ЄС, слугувати інтересам ЄС, його громадян і країн – учасниць ЄС та забезпечувати злагодженість, ефективність і поступовість політик та дії інших елементів цього механізму.

Походить ЄСС від трьох наднаціональних судових органів, заснованих у 1950 р. для кожного з трьох європейських співтовариств: Європейського об’єднання вугілля і сталі, Європейського економічного співтовариства та Європейського об’єднання з атомної енергії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати