02 серпня 2013, 10:02

Пенсії по-­новому: «за» і «проти»

Аналіз Закону України «Про внесення змін до деяких законів України відносно призначення та індексації пенсії»

Опубліковано в №31-32 (373-374)

З 1 липня вагітним жінкам в Україні стало ще важче влаштуватися на роботу, адже саме цього дня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України відносно призначення та індексації пенсії» № 231­VII від 14.05.2013 року (далі  – Закон № 231­VII). Цей документ вводить так званий податок на вагітність, тож тепер роботодавці навряд чи захочуть брати на роботу жінок, які планують пізнати радість материнства, адже підприємцю потрібно буде сплатити державі третину від нарахувань працівниці у зв’язку з вагітністю. І хоча нововведення вступили в дію 1 липня, сам Закон нардепи без вагань ухвалили ще 14 травня. При цьому, загалом, документ досить широко та детально врегульовує низку питань пенсійного забезпечення. Зокрема, про виплату пенсії по втраті годувальника дітям, що досягли 18­річного віку, в період перерви в навчанні; про зміну механізму перерахунку пенсій з 1 березня кожного року; про оптимізацію зарплати для обчислення пенсії шляхом першочергового виключення періодів отримання посібника з безробіття; про удосконалення механізму визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповні місяці страхового стажу тощо.

Проте найобговорюванішою нормою Закону № 231­VII став пункт про зарахування до страхового стажу при визначенні пенсії періоду перебування жінки у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Ці зміни суттєво не вплинуть на великі компанії, натомість малий бізнес, який в Україні й так на межі виживання, постраждає, якщо виконуватиме всі вимоги Закону


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Утім, про все по порядку…

 

Планові реформи

Як йдеться в пояснювальній записці, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» розроблений Міністерством соціальної політики України на виконання пункту 56.3 «Подальше реформування системи соціального страхування» розділу V. «Реформа соціальної сфери» Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012.

Метою прийняття Закону № 231­VII є удосконалення порядку призначення та індексації пенсій, створення рівних умов індексації пенсій незалежно від закону, за яким вони призначені.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати