10 листопада 2017, 10:38

PatentBot – одна з кращих юридичних інновацій 2017 року

Опубліковано в №45 (595)

pb_360px 19.10.2016 р. у м. Києві відбувся півфінал міжнародного конкурсу від Гаазького інституту інновацій у праві HiiL Innovating Justice.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З більше ніж 600 проектів були обрані ті, кого HiiL визнали кращою юридичною інновацією 2017 р.

Гордий статус однієї з кращих інновацій в legaltech, грант на розвиток проекту та запрошення пройти акселераційну програму в Гаазі, яка триватиме з 30.11.2017 до 09.12.2017 р. отримав PatentBot – перший у світі бот-реєстратор торговельних марок у месенджері Facebook. Далі мова піде про те, як все починалося.

Історія створення бота, який за перші 3 місяці існування змінив ринок реєстрації торговельних марок, розпочалася у квітні 2017 р. Партнери-засновники проаналізували ринок та дійшли висновку, що 70% торговельних марок в Україні не реєструються бізнесом від самого початку через складний процес подачі заявки. Для того щоб подати документи на реєстрацію за «класичною схемою» потрібно подзвонити юристу, пройти першу телефонну консультацію, отримати комерційну пропозицію, узгодити її, провести зустріч, оплатити рахунок, подати заявку до Укрпатенту. Після здійснення цих кроків ви зможете отримати розписку від Укрпатенту про те, що заявка на реєстрацію торговельної марки була прийнята.

Зайняти ця справа може цілий тиждень. У підприємця, стартапера на це немає часу. Через те, що торговельні марки не реєструються бізнесом від самого початку, в майбутньому часто у компаній виникають іміджеві проблеми.

Усвідомивши, що складний процес можна автоматизувати, команда PatentBot прийняла рішення почати роботу над функціоналом та готуватися до релізу на українському ринку. «Основна перевага PatentBot – оперативність. На подачу документів для реєстрації торговельної марки ви витратите 5-10 хвилин. Спочатку через бота можна перевірити, чи вільна торговельна марка, а потім ввести необхідні для реєстрації дані та оплатити послугу. На мобільних пристроях, з яких приходить 60% запитів, весь процес від пошуку до оплати користувач проходить не залишаючи месенджер», – пояснює один із засновників PatentBot Валентин Півоваров.

Зареєструвати ТМ через бота набагато дешевше, ніж середня ціна на ринку – 499 грн (при середній вартості 1500 грн, не враховуючи мито). Залежно від варіанта реєстрації, обраного під час подачі документів, після закінчення зазначеного терміну повної реєстрації (згідно з українським законодавством це займає від 7 до 18 місяців) клієнт отримує лист від PatentBot з підтвердженням успішної реєстрації торговельної марки.

«Майже одразу після публічного релізу на українському ринку ми зіштовхнулися з тим, що отримали хвилю критики від українських колег, які говорили про те, що автоматизація подачі на реєстрацію торговельних марок – це нереально. Спочатку ми реагували на негативні коментарі досить гостро, але потім просто почали спілкуватися та пояснювати свою позицію і переваги бота. Краща робота з негативом – просто пояснювати свою позицію та прислухатися лише до конструктивної критики», – зазначила співзасновниця бота Наталія Владимирова.

Над розробкою бота працюють троє програмістів, які щотижня розширюють його функціонал. За 3 місяці з моменту запуску в PatentBot вийшло вже 5 великих оновлень.

Після запуску на українському ринку команда почала аналізувати попит на цю процедуру у світі та прийняла рішення працювати над масштабуванням. У вересні 2017 р. Валентин Півоваров та Нестор Дубневич представили проект у США. Вони отримали позитивний фідбек від потенційних партнерів з Кремнієвої Долини та кількох великих акселераторів. Перед цим команда представила функціонал, який зараз працює над пошуком вільної торговельної марки у базах США, а також почала роботу над більш повною інтеграцією продукту на американський ринок.

Визнання HiiL бота однією з кращих юридичних інновацій 2017 р. відкриває перед PatentBot додаткові можливості для масштабування продукту.

HiiL – це некомерційна організація, заснована в Гаазі, однією з головних місій якої є розвиток правосуддя за допомогою технологій у країнах, що розвиваються. HiiL співпрацює з неурядовими організаціями, інноваторами. Також HiiL є організатором акселератора HiiL Justice Accelerator, який сприяє розвитку legaltech стартапів, надає менторську підтримку та грошові гранти.

З 30.11.2017 р. до 09.12.2017 р. в Гаазі пройде міжнародний форум правосуддя, в якому візьмуть участь проекти-переможці HiiL Justice Innovation Challenges з усього світу. PatentBot – один з проектів, який представить міжнародним учасникам Україна.

Що ж чекає «дівчинку» в Гаазі?

«Перший день відведений під знайомство: justice-підприємці прибувають в Амстердам, де зустрічаються з представниками HiiL та їдуть у Школу підприємництва до Гааги. Це цікавий досвід, оскільки з'їжджаються підприємці з Південної Африки, Нігерії, Кенії, Нідерландів, США та України. У кожної країни свої особливості, свій підхід до бізнесу, ринок, тому знайомства, які зароджуються під час Школи – це одна з найцінніших її переваг.

На другий день починається програма Школи підприємців, під час якої протягом тижня представники HiiL, політики та підприємці у форматі лекцій та воркшопів діляться своїм досвідом бізнес-планування, управління фінансами, маркетингу, IT та growth hacking. Також протягом тижня відбуваються особисті інтерв'ю учасників з менторами, неформальні бізнес-сніданки та вечері, на яких кожен може отримати цінний фідбек з приводу свого проекту.

Поїздка в Гаагу – це можливість познайомитися та налагодити контакт з представниками таких компаній як Microsoft, Blue Whale Ventures, Justice Leadership Group та ін. Не менш цінним є досвід, яким учасники діляться один з одним», – говорить Валентин Півоваров, співзасновник PatentBot та учасник Школи підприємців у Гаазі у 2016 р.

Також у рамках поїздки, 07.12.2017 р., відбудеться Innovating Justice Forum. У межах форуму фіналісти з різних країн зможуть запітчити свій проект перед міжнародними експертами у сфері політики, юриспруденції, технологій та отримати відгук і менторство над продуктом. Серед партнерів форуму у 2017 р. – Ministry of Foreign Affairs, Ford Foundation, World Economic Forum.

Подальші плани PatentBot після повернення з Гааги: розширення функціоналу до можливості реєстрації патентів та доменних імен, розробка функціоналу для ринку США, поліпшення сервісу та масштабування по світу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати