26 березня 2013, 16:10

Отримати гроші на створення власної справи легко, але… з певними труднощами

Як я шукав кошти на розвиток бізнесу. Власний досвід автора

Опубліковано в №13 (355)

Від перспективного позичальника банк обов’язково вимагатиме бізнес-план проекту

Юлія Курило «ЮСТ Україна, ЮФ» Адвокат

На сьогодні актуальним є питання надання позик на розвиток бізнесу, оскільки пошук коштів для початку своєї справи – це проблема, з якою стикається майже кожен підприємець. Банки наразі не пропонують широких можливостей для кредитування. Тому шлях до отримання кредиту для позичальників дуже складний.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Процентні ставки на розвиток бізнесу в різних банках не мають істотних відмінностей, але строки кредитування та процедура отримання позики можуть відрізнятися.

Існує певний порядок встановлення процентної ставки. Процентна ставка кредиту встановлюється на основі середньої ставки кредитування та залежить від валюти кредитування, строку кредитування, надійності клієнта, перспектив проекту, наявності забезпечення. На встановлення конкретної ставки кредитування окремого позичальника впливає безліч факторів, оцінка яких якраз і складає процес аналізу кредитоспроможності клієнта. У цьому процесі оцінюється фінансове становище позичальника (його платоспроможність, коефіцієнт співвідношення позикових і власних коштів, оборот матеріалів і готової продукції і т.д.), аналізується проект – об’єкт кредитування повинен відповідати цілям клієнта, його виробничим інтересам.

Від перспективного позичальника банк обов’язково вимагатиме бізнес-план проекту (його техніко-економічне обґрунтування).

Термін окупності проекту повинен бути меншим, ніж термін погашення кредиту. Бізнес-план повинен надавати кредитору чітку уяву про те, що позичальник буде здатний виконати свої зобов’язання у встановлений договором кредиту термін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0