26 березня 2013, 16:10

Отримати гроші на створення власної справи легко, але… з певними труднощами

Як я шукав кошти на розвиток бізнесу. Власний досвід автора

Опубліковано в №13 (355)

Олександр Слободян

Особливо привабливі інвестиційні фонди для довгострокових і середньострокових інвестиційних проектів

Олександр Слободян «САЛЕКС, ЮКК» Директор

Креативна українська практика виробила чимало схем використання венчурних інвестиційних фондів. Базуючись на досвіді розвитку вітчизняних венчурних інвестиційних фондів, можна виділити такі напрямки їх використання:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– венчурні фонди як інструмент обслуговування інвестиційних проектів, переважно інвестування в будівництво. Зазвичай схема фінансування будівництва виглядає так: компанія з управління активами створює венчурний фонд для забудовника, а інвестори купують у фонду цільові облігації заздалегідь обраного забудовника,

які при погашенні дають право на нерухомість;

– венчурні фонди як самостійний вид підприємницької діяльності.

Особливістю такого інвестування є орієнтація венчурних фондів на схемні проекти, учасниками яких виступають пов’язані (афілійовані) юридичні особи.

Одна з істотних переваг використання венчурних ІСІ для управління майном полягає у відсутності жорстких законодавчих обмежень на інвестування його активів. Так, активи венчурного фонду можуть повністю складатися з нерухомості, корпоративних прав і цінних паперів, які не допущені до торгів на фондовій біржі, або цінних паперів, які не одержали рейтингової оцінки відповідно до закону.

Відповідно до ч. 5 ст. 34 Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» до складу активів венчурного фонду можуть входити боргові зобов’язання. Такі зобов’язання можуть бути оформлені векселями, заставними, договорами позики та в інший спосіб, не заборонений законодавством України. При цьому позики за рахунок коштів венчурного фонду можуть надаватися тільки юридичним особам, учасником яких є такий венчурний фонд.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0