26 березня 2013, 16:10

Отримати гроші на створення власної справи легко, але… з певними труднощами

Як я шукав кошти на розвиток бізнесу. Власний досвід автора

Опубліковано в №13 (355)

Кредитні спеціалісти при розгляді кредиту повинні змоделювати розвиток цього підприємства, з огляду на всі можливі фактори аж до політичної ситуації

Сергій Хуснутдінов Начальник відділу розвитку продуктів юридичних осіб департаменту розвитку бізнесу ПАТ «Ідея Банк»

Підхід до фінансування бізнесу в банках суттєво відрізняється від більш «конвеєрного» кредитування фізичних осіб, у стандартних кредитних продуктах яких переважно вже закладені ризики неповернення та інші витрати. Безумовно, на вартість такого фінансування напряму впливає ціна ресурсів, якими володіє банк для надання кредитних коштів на даний момент. Проте не менш важливим є фінансовий стан клієнта та сам вид кредитного продукту для бізнесу. Це зумовлено тим, що середні суми кредитів, наданих юридичним особам, суттєво більші, ніж ті, що надані фізичним особам, а структура фінансових потоків набагато складніша. А отже, і оцінка ризиків таких проектів є складнішою і багатогранною. Крім того, слід зауважити, що терміни кредитування або фактичного користування коштами є коротші, ніж у фізичних осіб. Наприклад, при користуванні овердрафтом або так званою траншевою кредитною лінією, де термін фактичного користування кредитним ресурсом може становити від декількох днів до місяця. Це безпосередньо впливає на вартість фінансування, через те, що «коротші» ресурси коштують дешевше, ніж «довгі» (терміном від 1 року).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Слід також зауважити, що в сучасній практиці роботи з бізнесом, при кредитуванні, у рішенні Кредитного органу Банку здебільшого, прописують зобов’язання клієнту додатково користуватись іншими продуктами, як переведення грошових оборотів на поточний рахунок, реалізацію зарплатного карткового проекту, відкриття корпоративної карти тощо. Таким чином, банки реалізують політику так званого перехресного продажу, а клієнту слід зважати на вартість цих додаткових продуктів. Адже може виявитись, що для клієнта, який отримує кращу, на перший погляд, відсоткову ставку за кредитом, сумарно з усіма обов’язковими послугами, такий кредит вже не буде настільки привабливим.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0