26 березня 2013, 16:10

Отримати гроші на створення власної справи легко, але… з певними труднощами

Як я шукав кошти на розвиток бізнесу. Власний досвід автора

Опубліковано в №13 (355)

На минулому тижні прочитав статтю, в якій ішлося про те, що в Україні немає серйозних бізнес-проектів, на реалізацію яких можна було б сміливо виділяти кошти. Дійсно, певною мірою це так і є: розвиток власної справи обмежується торгівлею товарами широкого вжитку та продуктами харчування, і лише невеликий відсоток підприємців може зайнятись серйозними проектами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Питання розвитку бізнесу загалом можна звести і до фінансування серйозних проектів, проте далеко не завжди вітчизняним підприємцям відомі шляхи отримання коштів на розвиток власної справи.

З огляду на ринкову ситуацію, маючи досить різноманітні компанії на обслуговуванні, юристи отримують можливість надання додаткової послуги – допомоги в одержанні коштів для розвитку бізнесу чи реалізації певного бізнес-проекту.

Про роль юристів у залученні коштів можна писати багато. По-перше, для отримання фінансових ресурсів далеко не всі підприємці мають базу для бізнесу: компанія, земельна ділянка з належним цільовим призначенням, прозора система корпоративного управління, хороша історія діяльності компанії, а в разі, якщо це новостворена компанія – має бути чудова репутації її засновників.

По-друге, вимоги інвесторів переважно потребують перевірки на відповідність до українського законодавства. Особливу увагу, звичайно, привертає фінансовий сектор, оскільки головною метою є гроші.

По-третє, розробка всієї супутньої документації має проходити під пильним наглядом юриста.

Певна річ, можна змалювати ситуацію з отримання грошей через стандартні джерела фінансування: кредит українського банку, кредит іноземного банку, залучення інвестора автором проекту, співпраця з інвестиційним фондом у пошуку інвестора.

Отримання кредиту в українському банку – у принципі, можна розглядати як варіант отримання грошей. Проте після ознайомлення з відсотковими ставками та умовами кредитування стає зрозуміло, що отримати кредит практично нереально, оскільки бізнес-план та сама ідея бізнесу детально перевіряється фінансовою установою, після чого приймається рішення про надання кредиту чивідмову в кредитуванні.

Більше того, після розрахунків погашення кредиту рентабельність бізнесу може зазнати певних змін.

Кредитування іноземним банком  – останнім часом стає цікавішим для українського бізнесу, оскільки відсоткові ставки можна сміливо назвати хорошими або навіть чудовими. З іншого боку, отримання кредиту в іноземній фінансовій установі є добрим показником у подальшій діяльності бізнесу: якщо згодом виникне необхідність отримання певних кредитів чи позик, то позитивна історія з іноземним банком буде цьому лише сприяти.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати