27 серпня 2013, 14:01

Отримання віз країн – учасниць Шенгенської зони

Чи вплинули нові норми на вимоги до українців

Опубліковано в №33-34 (375-376)

З 1 липня цього року для набрали чинності нові умови угоди про спрощення візового режиму для громадян України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цей документ визначає певні категорії громадян, що мають право отримувати візи до країн – учасниць ЄС строком дії на 5 років. Для отримання дозволу на здійснення такої подорожі заявники мають надати до посольства документи, наявність яких є достатньою для підтвердження мети подорожі до іншої Сторони.

Для прикладу, члени офіційних делегацій, які на офіційне запрошення, адресоване українській стороні, братимуть участь у зустрічах, консультаціях, переговорах або в програмах обміну, а також заходах, які проводяться на території однієї з держав­членів міжурядовими організаціями, варто надати лист від української установи, який підтверджує, що заявник є членом делегації цієї установи, який подорожує до іншої Сторони для участі в зазначених заходах. До нього додається копія офіційного запрошення.

Для підприємців і представників суб’єктів господарювання потрібен письмовий запит від приймаючої юридичної особи або товариства, представництва або філіалу такої юридичної особи або товариства, державних та місцевих органів влади держав­членів або організаційних комітетів торговельних та промислових виставок, конференцій та симпозіумів, які проводяться на території держав­членів.

Стосовно журналістів угода містить норму щодо необхідності надання разом з іншими документами свідоцтва або іншого документа, що виданий професійною організацією, який засвідчує, що відповідна особа є кваліфікованим журналістом, і документ, виданий його роботодавцем, який підтверджує, що метою подорожі є виконання професійних обов’язків журналіста.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати