02 квітня 2013, 10:52

Охороноздоровче право: реформа в дії

За результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції

Опубліковано в №14 (356)

Останнім часом фахівці відзначають, що правове регулювання відносин, які виникають у сфері охорони здоров’я, потребує наукової обґрунтованості, визначеності у напрямах і системності. Саме цим питанням була присвячена Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Концептуальні засади розвитку охороноздоровчого права та законодавства України про охорону здоров’я», що пройшла нещодавно в столиці. Організаторами заходу виступили Академія адвокатури України, Українське відділення Міжнародної мережі відділень Кафедри ЮНЕСКО з біоетики (м. Хайфа) і Всеукраїнська громадська організація «Українська медико-правова асоціація». У конференції взяли участь вчені та практики з різних регіонів України, а також колеги з Російської Федерації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Про все докладно

Відкриваючи конференцію, ректор Академії адвокатури України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, д.ю.н. Тетяна Варфоломеєва звернула увагу на актуальність цих завдань, з огляду на розпочату реформу вітчизняної системи охорони здоров’я і підвищення уваги суспільства та професійної громадськості до прав людини в охороні здоров’я. Доповідачка розповіла про підвалини розвитку медичного, а згодом і охороноздоровчого права, які заклали фахівці, а також про завдання, вирішенню яких має сприяти цей захід.

Професор Національного університету ДПС України, к.ю.н. Микола Коваль обґрунтував законодавчу обумовленість терміну «охороноздоровче право України» і наголосив на тісному зв’язку охороноздоровчого права з екологічним правом та правом соціального забезпечення.

Історичну обумовленість охороноздоровчого права підкреслила адвокат, старший викладач Національного авіаційного університету Наталія Воробйова.

Торкнулися учасники і питань розвитку міжнародного права охорони здоров’я, яким була присвячена доповідь викладача Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса) Наталії Сажієнко.

На завершення обговорення концептуальних проблем охороноздоровчого права професор Академії прокуратури України, к.ю.н. Яна Триньова наголосила на важливості його теоретичного обґрунтування для вдосконалення правозастосування у цій сфері.

Далі обговорення стосувалося актуальних проблем удосконалення законодавства України про охорону здоров’я. Виступи та дискусія продемонстрували, як вироблення концептуальних засад охороноздоровчого права і напрямів його розвитку має вплинути на чинне законодавство.

Старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор права Зоряна Черненко відзначила, що принципи і норми охороноздоровчого права повинні враховуватися при розробці законодавства, що регулює суміжні відносини, зокрема відносини в аграрній сфері економіки, у харчовій промисловості, будівництві тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати