02 квітня 2013, 16:47

Нові підходи в супроводі податкових перевірок

За підсумками чергового засідання Комітету фінансів і права Клубу HOTELIERO

Опубліковано в №14 (356)

12 березня в лаунж-барі готелю InterContinental Kyiv відбулося засідання Комітету фінансів і права Клубу HOTELIERO. Тематика зустрічі зібрала у затишній залі як юристів, так і бухгалтерів, адже податкові перевірки єднають задіяні підрозділи подекуди ліпше за корпоративи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про юридично правильні дії під час перевірки учасникам бранчу розповіли Ольга Баранова, старший юрист податкової практики, і Павло Ходаковський, партнер податкової практики Адвокатського об’єднання Arzinger, юридичного партнера клубу HOTELIERO. Йшлося не лише про права Державної податкової служби і платників податків, але й про їхні обов’язки в рамках проведення перевірок, витребування документів з боку податкових органів.

 

Чому до перевірок важливо готуватися?

За словами фахівців АО Arzinger, відповідь очевидна: українські реалії не додають процедурі особливого колориту. Така перевірка – це насамперед втручання в господарську діяльність. Якщо у ряді інших країн спілкування податкових органів з платниками податків відбувається цивілізовано, в Україні це не завжди так, причому негативний стереотип вже сформовано.

Не секрет, що коли податкова приходить на підприємство – це певний стрес і для менеджменту, і для власника. Якщо розуміти, як це відбувається і до чого треба готуватися, цей стрес буде зменшено, запевняють професіонали. Тим паче правильна підготовка дозволяє знизити ризики, пов’язані з вибуттям певних активів. Тобто результатом податкової перевірки може бути, у кращому випадку, нарахування фінансових санкцій та втрати для економічної діяльності компанії, у гіршому ж – банкрутство.

 

Ризик розкриття фінансової інформації або комерційної таємниці

Згідно з Податковим кодексом існує спеціальний режим передачі податковим органам у рамках перевірки конфіденційної інформації. До того як перевірка почалася, потрібно чітко визначити, що таке конфіденційна інформація, юридично оформити режим цієї інформації та розуміти, яким чином її передавати і що можна очікувати й вимагати від податкових органів у рамках перевірки після того, як цю інформацію їм передано.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати