05 березня 2013, 10:21

«Необґрунтовані» касаційні скарги: спір тільки починається

Практика звернення до Вищого адміністративного суду України

Опубліковано в №10 (352)

Андрій Загоруйко

Звернення до ВСУ з метою оскарження ухвали про відмову в прийнятті касаційної скарги є безперспективним

Андрій Загоруйко Керуючий партнер, директор ТОВ «Інтернешнл Бізнес Консалтинг»

П. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу Адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) передбачає право Адміністративного суду Касаційної інстанції відмовити в прийнятті касаційної скарги з мотивів її необґрунтованості. Ніякого спеціального трактування поняттю «обґрунтованість» КАСУ не надає, отже, поняття «обґрунтованість» є цілком оціночним та суб’єктивним критерієм, який вирішується виключно на розсуд конкретного судді. З цього не слідує, що заздалегідь неможливо бути впевненим у прийнятті чи у відмові прийняття конкретної касаційної скарги, сподіваючись тільки на розсуд суду. З огляду на практику, що сформувалася на цей час, можна зробити висновок що Вищий адміністративний суд України (далі – ВАСУ) відмовить у прийнятті касаційної скарги за наявності сукупності таких обставин:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1.         Судами перших двох інстанції зібрані та досліджені всі докази, на які посилалися сторони, надана їм належна правова оцінка, ця правова оцінка не оскаржується в касаційній скарзі та/або збігається з позицією ВАСУ при оцінці доказів в аналогічних справах;

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0