05 березня 2013, 10:21

«Необґрунтовані» касаційні скарги: спір тільки починається

Практика звернення до Вищого адміністративного суду України

Опубліковано в №10 (352)

Ольга Ускова

Суддя фактично ще на стадії вирішення питання про відкриття касаційного провадження приймає рішення по суті самої касаційної скарги

Ольга Ускова «Протекція права, АО» Партнер

Ще до 2011 року наявність у касаційної скарги такого юридичного дефекту, як «необґрунтованість порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права», була підставою для залишення касаційної скарги без руху, а в заявника була можливість усунути існуючі недоліки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Утім, із внесенням до ст. 214 КАСУ змін судова практика пішла іншим шляхом.

Так, суддя-доповідач, отримавши касаційну скаргу разом з доданими до неї документами (зокрема копії рішень судів апеляційної та касаційної інстанції), самостійно та одноособово приймає рішення про відкриття чи відмову у відкритті касаційного провадження.

До того ж відповідно до ч. 1 ст. 220 КАСУ суддя фактично ще на стадії вирішення питання про відкриття касаційного провадження приймає рішення по суті самої касаційної скарги, однак без належного вивчення матеріалів справи. Причому в змісті самої ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження не зазначається підстав та доводів, чому саме суд дійшов висновку про необґрунтованість касаційної скарги.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0