03 грудня 2013, 12:23

На доопрацювання!

Зміни до КАСУ не підтримано

Опубліковано в №49 (391)

Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства (щодо вдосконалення адміністративного судочинства).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту (реєстр. № 2186а), автором якого є нардеп Олександр Бригинець, відповідно до ст.ст. 17 та 105 КАСУ адміністративні справи щодо оскарження актів, дій, заяв та публічних висловлювань посадових осіб, які не підпадають під засади їхньої компетенції, належать до юрисдикції адмінсудів України. Спираючись на зміст вищезазначених статей, судді адмінсудів не мають права відмовляти позовникам у розгляді справ.

Але, на думку автора законопроекту, зміст ст. 17, у ч. 2 якої йдеться про юрисдикцію адмінсудів, що поширюється на публічно­правові спори, не відповідає змісту ст. 105 через відсутність пунктів, які передбачають розгляд спорів між фізичними та юридичними особами і суб’єктами влади щодо встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень. У п. 7 ст. 105 КАСУ йдеться про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати