25 листопада 2014, 18:06

Мінсоцполітики інформує про нормативні зміни у користуванні послугами ЖКГ

Опубліковано в №37-38 (431-432)

Оксана Іжак
Оксана Іжак спеціально для "Юридичної газети"

У рамках соціальної політики уряду важливе місце займає програма підтримки населення по сплаті вартості комунальних послуг, особливо в контексті нещодавнього підвищення їх вартості. Про заходи у цій сфері, акцентуючи увагу на нещодавніх змінах у чинному законодавстві, під час прес-дня уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада розповів директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Спрощений порядок надання житлових субсидій

З 1 жовтня ц.р. почав діяти спрощений порядок надання житлових субсидій. Зокрема, були запроваджені соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами. «Раніше субсидії надавалися на норму споживання житлово-комунальних послуг, то з 1 жовтня впроваджено такий термін, як соціальна норма житла, яка тепер збільшена з 31,5 до майже 49 кв. м на домогосподарство з однієї особи», – зазначив посадовець. Таким чином, згідно з новим порядком призначення житлових субсидій та з метою забезпечення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян державою збільшено соціальну норму житла, на яку буде надаватися житлова субсидія. З позиції міністерства, нова соціальна норма житла стала вигіднішою для більшості отримувачів субсидій.

Крім того, переглянуто механізм розрахунку обов’язкового відсотку платежу при наданні житлових субсидій. «Якщо раніше (і це було загальновідомо) сім’ї, які складалися з непрацездатних, або до складу яких входили діти, у яких дохід був менше прожиткового мінімуму на одну особу, сплачувати за ЖК послуги 10% від свого доходу, то інші сім’ї сплачували по 15% доходу. Зараз принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні житлових субсидій змінився. З 1 жовтня забезпечений більш адресний підхід, і розмір фіксованого платежу залежить тепер виключно від доходу сім’ї», – проінформував чиновник.

Крім того, він зазначив, що порядок розрахунку розміру житлової субсидії також змінено: «Новий механізм передбачає індивідуальний розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім`ї за житлово-комунальні послуги залежно від розміру доходів. За новими правилами, необхідно визначити середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців та розрахувати обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою: середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу», – зазначив пан Музиченко.

Він нагадав також, що для призначення субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, надати довідку про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також заповнити бланки заяви та декларації про доходи і майновий стан. Пенсіонери мають заповнити лише заяву та декларацію. Інші документи, що необхідні для надання субсидії, збираються безпосередньо спеціалістами управління. Починаючи з жовтня, за субсидією можуть звернутися будь-які особи, які зареєстровані в житловому приміщенні і на яких відкрито особові рахунки.

електроенергія

«Сума субсидії, яку органами соцзахисту населення перераховано на рахунки виконавців або виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості у розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім’єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем або виробником як оплата обов’язкової частини платежу сім’ї на наступний розрахунковий період», – наголосив директор департаменту державної соціальної допомоги.

норма житла

Нові єдині нормативи комунальних послуг

«Встановлено єдині нормативи користування послугами водопостачання (раніше вони встановлювалися органами місцевого самоврядування і в кожному регіоні відрізнялися) для того, щоб забезпечити єдиний розмір соціальної підтримки населення», – зазначив чиновник. Тепер ці нормативи розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії. Це, на думку пана Музиченка, дозволить державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання зазначених послуг.

«Зокрема, встановлені нові нормативи споживання громадянами природного газу, які розраховані, виходячи з обсягів використання газу за минулий опалювальний період саме отримувачами житлових субсидій. Переглянуто норми споживання природного газу, який використовуються для цих потреб, адже більшість населення фактично не має приладів обліку природного газу, який використовується для приготування їжі та підігріву води», – повідомив В. Музиченко.

Також, за інформацією посадовця, були встановлені соціальні нормативи централізованого водопостачання, збільшені соціальні нормативи користування електроенергією і введено нову категорію споживачів, у яких відсутнє централізоване водопостачання, і вони використовують електричні водонагрівачі (раніше такої норми не існувало).

З точки зору директора департаменту державної соціальної допомоги, новий порядок нарахування субсидій заохочує споживачів до енергозбереження: субсидія призначається, виходячи із соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься.

природний газ

Компенсація додаткових витрат на оплату послуг ЖКГ

Окремо В. Музиченко нагадав, що з 1 липня 2014 р. Кабінетом міністрів було запроваджено нову програму підтримки населення в оплаті житлово-комунальних послуг – компенсацію додаткових витрат на оплату послуг централізованого опалення, постачання гарячої води і газопостачання у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги.

За словами чиновника, право на отримання компенсації мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців не перевищував розміру прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. «Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів», – пояснив посадовець.

Він також нагадав, що соціальна підтримка в оплаті житлово-комунальних послуг надається також у вигляді пільг, якими користується близько 5,6 млн осіб – ветерани війни, діти війни, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветерани військової служби, багатодітні сім’ї тощо. Залежно від категорії пільговиків, знижка в оплаті послуг надається у розмірі від 25% до 100%. При цьому громадянам варто пам’ятати, що для розрахунку та отримання компенсації необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.холод гаряч водопост

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати