17 вересня 2013, 10:38

Мальтійський офшор: привабливість і регулювання

Приховані особливості податкової гавані

Опубліковано в №38 (380)

Підписання конвенції із Мальтою дещо змінить ситуацію

Зоя Милованова «BEITEN BURKHARDT, МЮФ» Старший юрист

Мальту як альтернативу офшорним зонам, які традиційно використовує український бізнес, спеціалісти розглядали вже давно. Дискутування посилилися з кризою банківської системи на Кіпрі, що призвело до заморожування частини активів українських бізнес­груп, та після ратифікації нової кіпрської конвенції, яка значно погіршила можливість оптимізації оподаткування із використанням найулюбленішого в Україні офшору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Незважаючи на всі переваги Мальти (членство в Євросоюзі та Єврозоні, можливість виводити кошти за межі Євросоюзу без сплати податків, компенсація сплачених податків при виплаті прибутків акціонерам, звільнення від оподаткування деяких категорій доходів), за відсутності конвенції про уникнення подвійного оподаткування використовувати Мальту як юрисдикцію для створення холдингової чи фінансової компанії було недоцільно. Фактично, вона дозволяла економити на податках лише при торговельних операціях та при продажі українських компаній між двома нерезидентами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0