26 березня 2013, 15:44

Ліцензування імпортних ліків: паніка передчасна?

Аналіз Закону щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт»

Опубліковано в №13 (355)

Юрій Чертков

З огляду на існуючий попит на лікарські засоби, додаткові витрати мають бути закладені у їх вартість

Юрій Чертков Директор ТОВ «Агентство медичного маркетингу»

Не хотів би створювати паніку, але думаю, що проблеми з фізичною доступністю низки лікарських засобів протягом певного часу – неминучий факт. Імовірно, спочатку ситуація буде більш-менш стабільною завдяки існуючим товарним запасам, однак тут неможливо передбачити ні попит на лікарські засоби (який може стати панічно перевищеним), ні строк, протягом якого будуть відпрацьовані процедури ліцензування згідно з Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, затверджених наказом МОЗ України від 20.02.2013 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


№ 143. Фактично, якщо аналізувати подібні радикальні зміни у вже існуючому та відпрацьованому законодавчому порядку в Україні (зміна порядку реєстрації права власності, затвердження порядку введення земельного кадастру тощо), то можна відзначити, що в кожному з цих випадків спостерігався (і спостерігається) проблемний перехідний період, який характеризується значним рівнем помилок у діях державних органів та надмірними фінансовими витратами осіб, що діють у рамках нових правил. Питання в тому, як швидко державі вдасться пройти цей важкий період?

Імпортери понесуть додаткові витрати, які повинні бути компенсовані. Ми говоримо не лише про процедуру безпосереднього ліцензування, а й про приведення у відповідність матеріально-технічної бази, пов’язаної із цим. Крім того, Ліцензійними умовами передбачено підстави переоформлення ліцензії тощо. У свою чергу, мені невідомо про ініціативу держави з упровадження механізму відшкодування подібних витрат. Передумови для примусового збереження вартості лікарських засобів на попередньому рівні також відсутні. Отже, з огляду на існуючий попит на лікарські засоби, додаткові витрати мають бути закладені у їх вартість.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0