05 лютого 2013, 18:25

Кримінальний процес-2013

Щодо дії окремих норм, які регулюють роботу захисника по справі

Опубліковано в №06 (348)

Наталія Руденко

Реалізація принципу рівності сторін в кримінальному процесі через призму збирання доказів

Наталія Руденко «ConstructiveLawyers, ЮФ» Адвокат керівник практики кримінального права

Не критикують зараз новий КПК тільки ледачі. Однак пройшло не так багато часу відтоді, як закон набрав чинності, і визначитися з тим, як він працює, об’єктивно неможливо. Теоретичний аналіз норм та їх правозастосовча практика – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Упровадження новел Кодексу, в тому числі й щодо збирання доказів стороною захисту, на сьогодні залежить від позиції адвокатської спільноти в цілому, бо з конкретних щоденних ситуацій і буде формуватися практика.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, аналізуючи систему норм КПК, можна умовно розподілити збір доказів захисником на самостійний та через сторону обвинувачення шляхом ініціювання проведення процесуальних дій. Зупинятися на другому способі не стану, бо з позитивних нововведень я бачу лише можливість оскарження відмов у задоволенні клопотань до слідчого судді, а не до прокуратури, як було до цього. Утім, перевіримо на практиці, як шановні судді будуть реагувати на такі звернення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0