05 лютого 2013, 18:25

Кримінальний процес-2013

Щодо дії окремих норм, які регулюють роботу захисника по справі

Опубліковано в №06 (348)

Дмитро Навроцький

«Беззахисний» захист

Дмитро Навроцький «Софія» асоційований партнер

З моменту прийняття нового Кримінального процесуального кодексу минуло чимало часу, було проведено численні конференції та круглі столи, проте громадськість все ще мало знає про те, що й наскільки змінилося в сфері кримінального судочинства. А тому не дивно, що відтоді, як набрав чинності КПК України, виникло дуже багато запитань як з боку науковців, так і з боку практичних працівників, що залишаються невирішеними на сьогодні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серйозним недоліком є обмежене право адвоката (захисника) зі збирання доказів у кримінальному процесі, що значно звужує право на захист. Статтею 22 чинного КПК України передбачена змагальність сторін, згідно з якою сторони кримінального провадження користуються рівними правами та свободою в наданні доказів, їх дослідженні й доведенні їх переконливості перед судом. Здавалось би, існування такого інструмента, як змагальність, створює максимально сприятливі умови для пошуку істини і виголошення справедливого вироку, однак практика застосування КПК показує, що сторона обвинувачення та сторона захисту приходять до суду з різними «стартовими» можливостями. Тому місія сторони захисту в суді здебільшого зводиться до спростування обвинувачення та його доводів шляхом логічного доказування: оцінки обвинувальних доказів на належність, допустимість, достовірність, достатність для однозначного висновку тощо, тому основа змагальності повинна закладатися ще на досудових стадіях провадження, коли збирається основний обсяг доказів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0