11 червня 2013, 9:54

Кримінальна відповідальність юридичних осіб в Україні: рro et contra

Аналіз законопроекту № 2990 від 14.05.2013 р.

Опубліковано в №24 (366)

Андрій Вареник

Виникає колективна відповідальність за дії однієї чи декількох осіб

Андрій Вареник Адвокат, приватна практика

На сьогодні прийняття законопроекту № 2290 є одним з найсуперечливіших результатів законодавчої ініціативи. На думку більшості громадян, ці зміни не вирішать тих проблем, які повинні вирішити, а лише нададуть вузькому колу зацікавлених осіб додаткові важелі для тиску на малий та середній бізнес.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насамперед слід зазначити, що впровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб буде суперечити принципу персональної відповідальності, який закріплений у частині
другій статті 61 Конституції України, де прямо вказано, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Таким чином, без внесення відповідних змін до Конституції України норми, передбачені законопроектом № 2290, будуть їй прямо суперечити, що є абсолютно неприпустимим.

Якщо проаналізувати особливості кримінального провадження, які існуватимуть після впровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб, то результатом все ж буде те, що фактично встановлюватиметься наявність складу злочину в діях уповноважених осіб юридичних осіб, а не цієї юридичної особи в цілому. Тобто виникає колективна відповідальність за дії однієї чи декількох осіб, які вчинили злочин, що повністю не відповідає конституційним принципам та основам кримінального права.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0