11 червня 2013, 9:54

Кримінальна відповідальність юридичних осіб в Україні: рro et contra

Аналіз законопроекту № 2990 від 14.05.2013 р.

Опубліковано в №24 (366)

Петро Варишко

Відкрито нові можливості для проявів корупції

Петро Варишко Адвокат, приватна практика

Хотілось би провести юридичний аналіз нововведень, але це буде дуже великий обсяг інформації, насичений юридичною термінологією та порівняннями, яка, скоріш за все, не дасть можливості донести думку. Тому спробую проаналізувати зміни не стільки суто в юридичній площині, а, швидше, в морально­правовому аспекті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Прикро, що вкотре народу України підсовують красиво оформлену «цукерку», яка нашпигована страхом бути притягнутим до кримінальної відповідальності, механізмом, за допомогою якого можна шантажувати, обмежувати статутну діяльність і так до болю знекровлене підприємництво України. Якщо раніше, до введення такої поправки, у держави, а точніше у чиновників, не було механізму знищення підприємства під загрозою його закриття, то тепер цей механізм є, отже, відкрито нові можливості для проявів корупції. Оскільки кримінальний злочин скоєний будь­якою особою, яка має стосунок до даного підприємства,
тепер може трактуватись як злочин юридичної особи. Адже введення кримінальної відповідальності юридичних осіб є фактичним розширенням меж віртуальної відповідальності, а отже здійснює негативний вплив на економічну активність.

Нові доповнення призведуть до масового обмеження прав і свобод людей, які пов’язані трудовими відносинами з відповідною юридичною особою, але які жодного стосунку не мають до скоєння злочину, за який юридична особа зазнаватиме заходів кримінальної репресії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0