03 грудня 2013, 12:26

Костюми в законі

Дещо про зовнішній вигляд сучасного юриста

Опубліковано в №49 (391)

У 2008 році у Wallstreet Journal було опубліковано замітку Христини Бінклі «Law Without Suits: New Hires Flout Tradition», яка зводилася до старої як світ дилеми. Дехто з опитаних нею юристів (зокрема початківці) стверджував, що головне – не те, як ти виглядаєш, а те, що в тебе в голові, водночас як правники з досвідом надавали великого значення вмісту своєї шафи. Наскільки мені відомо, кожне молоде покоління американських юристів, тим не менш, вважає за доцільне одягатися в стилі business casual («повсякденний діловий»).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Business casual – це, по суті, той же діловий стиль, але позбавлений багатьох традиційних правил. Наприклад припустимо носити штани без паска, не надягати краватку тощо. Фактично він відображає «девіз» денді: мода та іронія. Це новий підхід до старого ділового стилю, що забезпечений іноді «зайвими» правилами. Те саме іншими словами визначає сайт Monster.com: «In general, business casual means dressing professionally, looking relaxed yet neat and pulled together», тобто «одягатися в стилі business casual означає одягатися професійно, виглядати розслабленим, але при цьому акуратним і зібраним». І мені б дуже кортіло сказати, що більшість юристів у нашій країні саме такого стилю й дотримуються, але, на превеликий жаль, йдеться тут частіше про casual, а не про про business. Недарма старше покоління правників не може погодитися з такою тенденцією і всіляко ратує за збереження традиції: юристи повинні дотримуватися ділового стилю – строгий костюм, туфлі, для чоловіків краватка, і загалом стриманість в одязі.

Водночас в Україні перед будівлею суду в деяких південних містах зустрічаються групи – ні, ще поки що не в смугастих купальниках, але характерно вдягнуті. Зокрема, адвоката можна пізнати по светру, заправленому в штани, які, у свою чергу, заправлені в спортивні сандалі, взуті на шкарпетки. Причому це вже особлива прикмета, і тамтешні адвокати чи ненавмисно дотримуються такого «ділового» стилю.

З іншого боку, щоб обрати костюм, який вам личить, потрібно, як мінімум, припасувати піджак, сорочку і штани по фігурі, та й вибір краватки ще та морока. От і носять деякі юристи сорочки з «повітряними бульбашками» спереду і ззаду. Побачиш декількох в такій уніформі і починаєш замислюватись, чи не краще вже business casual, ніж діловий стиль і жалюгідний костюм?

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати