, 0:

Загальні рекомендації для юридичних фірм щодо підвищення ефективності внутрішніх комунікацій

Ірина Химчак «Саєнко Харенко, ЮФ» Керівник відділу маркетингу та розвитку бізнесу

Для юридичних фірм в Україні питання внутрішніх комунікацій (далі – ВК) цікаве і актуальне. Такі спостереження я змогла зробити, аналізуючи аудиторію, жвавість дискусії та глибину запитань, які цікавили учасників чергового засідання Комітету з юридичної практики Асоціації правників України (далі  – АПУ) 2 квітня цього року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Разом з колегами нам вдалося сформулювати деякі загальні рекомендації для юридичних фірм щодо підвищення ефективності внутрішніх комунікацій, а також використання цього інструменту для збільшення продажів.

1.         Найчастіше визначенням стратегії ВК у юридичній фірмі та її подальшою реалізацією опікується HR відділ. При цьому залучення партнерів до управління ВК часто ситуативне.

Насправді, повне делегування функції ВК (наприклад, у HR чи PR відділи) зменшує, а іноді й повністю нівелює дієвість цього інструменту, адже внутрішні комунікації – це спілкування компанії (читайте власників компанії, найвищого керівництва, партнерів) зі співробітниками. Будь-які посередники в цьому процесі зменшують цінність і довіру до комунікації. (Ви особисто завжди відразу читаєте всі електронні повідомлення, які надходять від HR чи PR відділів? А як щодо повідомлень, надісланих партнерами)? Оптимальна структура ВК у юридичній фірмі спрощено виглядає, як показано на малюнку нижче, і передбачає постійне спілкування партнерів (керуючого партнера) зі співробітниками фірми напряму. Водночас, завданням HR відділу є пошук оптимального інструменту ВК (від електронних повідомлень до складної внутрішньої соціальної мережі), а PR спеціалісти можуть стати у пригоді для формулювання й текстового оформлення ключових повідомлень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1