04 березня 2014, 11:07

Іноземне громадянство в Україні: 10 років за мовчання?

За неповідомлення про отримання іноземного громадянства хочуть ввести кримінальну відповідальність

Опубліковано в №09-10 (403-404)

Ольга Поєдинок

Україна не визнає наслідків подвійного громадянства, проте не забороняє його як таке

Ольга Поєдинок к.ю.н., адвокатка, доцентка кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка

Ідея запровадити відповідальність за набуття громадянами України другого – іноземного – громадянства та/або неповідомлення про це не є новою. Так, восени 2012 р. шанси на те, щоб стати Законом України, мав законопроект № 9728­1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства, поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів. Цей проект проголошував принцип запобігання виникненню випадків множинного громадянства, передбачав низку обмежень прав добровільних біпатридів та обов’язок повідомляти про добровільне набуття іноземного громадянства, а також установлював адміністративну відповідальність (штраф) за неповідомлення. Незважаючи на вади законопроекту № 9728­1, окремі з яких стали підставою президентського вето, він мав більш­менш комплексний характер. Цього не можна сказати про законопроект № 4116 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за неповідомлення громадянином України про набуття іноземного громадянства».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроект № 4116 передбачає тільки кримінальну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який добровільно набув іноземне громадянство (підданство), заяви про це та копії документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства), до уповноваженого органу центральної виконавчої влади. Мінімальне покарання становитиме штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а максимальне – десять (!) років позбавлення волі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0