04 березня 2014, 11:07

Іноземне громадянство в Україні: 10 років за мовчання?

За неповідомлення про отримання іноземного громадянства хочуть ввести кримінальну відповідальність

Опубліковано в №09-10 (403-404)

Сьогодні пересічний громадянин України може вільно подорожувати чи перебувати у справах із одним лише закордонним паспортом у досить обмеженій кількості країн. А от щоб потрапити до США чи низки інших країн ЄС, українці мусять проходити принизливу та недешеву процедуру отримання візи з пред’явленням вагомого пакета документів. При такому знущальному підході наявність поруч з українським паспорта іншої європейської країни – вікно в Європу. Звісно ж, це не стосується власників службових і дипломатичних паспортів із тризубом, які мають привілей безвізового переміщення Європою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дискусії про подвійне (множинне) громадянство в Україні тривають уже добрий десяток років. І хоча дійсних масштабів розповсюдження подвійного громадянства в нашій країні сьогодні ніхто не в змозі визначити, за оцінками експертів, сотні тисяч українських громадян мають паспорти Росії, Угорщини, Румунії тощо.

До речі, експерти, котрі вивчають зовнішню політику Румунії та Угорщини, припускають, що ці країни настільки активно наділяють своїм громадянством жителів України, що офіційному Києву варто всерйоз замислитися: одного разу може з’ясуватися, що на території Закарпаття більшість українців – піддані Будапешта і Бухареста з усіма випливаючими наслідками.

За новими паспортами люди намагаються якомога швидше виїхати за кордон, проте вдається це не всім. Передусім причиною є прикордонний контроль, який не всі бажаючі виїхати за рубіж можуть пройти. Звісно, прикордонним службам не так легко розпізнати співвітчизника, у якого угорський паспорт, адже в прикордонних районах живуть люди різних національностей. Утім, новий паспорт, без жодного штампу про в’їзд в Україну та відсутність позначок про в’їзд цієї особи у відповідних базах наводить на роздуми. Під час особистої детальної бесіди з’ясовується, що особа з румунським паспортом є громадянином України. Проте затримати новоспечених громадян ЄС чи вилучити у них паспорта іншої держави прикордонники не в змозі. Вони можуть лише скласти та заповнити протокол про порушення кордону й передати документи до суду.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати