14 травня 2013, 11:12

ІХ Облігаційний конгрес: тенденції року

Обговорення головного в розвитку фінансових інструментів в Україні

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Попри недосконалість: діяльності фінансового ринку в Україні, надії не полишають гравців ринку. Дійсно, з огляду на сучасні потреби різних фінансово-промислових груп, зростає попит на експертів ринку фінансів та цінних паперів, оскільки завдяки використанню таких механізмів можна отримати додаткове фінансування чи залучити якісного інвестора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тож для обговорення актуальних питань та обміну досвідом фахівці ринку фінансів зібралися в одному зі столичних готелів на ІХ облігаційний конгрес.

У своєму виступі Зінаїда Беляєва, заступник голови правління ПАТ «Агентство з рефінансування житлових кредитів», наголосила на перспективах іпотечних облігацій.

Зокрема, пані Зінаїда наголосила, що одним з найпрогресивніших механізмів рефінансування іпотечних кредиторів у світі є система залучення коштів з фондового ринку шляхом випуску іпотечних облігацій.

Відповідно до визначення Європейської іпотечної федерації іпотечні облігації – боргові цінні папери, які випускаються кредитними установами та забезпечені певними типами активів, як правило, іпотечними кредитами.

Вимоги Директиви ЄС про угоди про спільні інвестиції в оборотні цінні папери від 1998 року містять наступні підстави вважати іпотечні облігації надійним фінансовим інструментом:

– випуск та обіг іпотечних облігацій підлягає спеціальному

державному нагляду;

– іпотечні облігації повинні мати забезпечення, що перевищує розмір запозичення;

– власники іпотечних облігацій мають пріоритетне право вимоги у разі банкрутства емітента облігацій.

У країнах ЄС за рахунок іпотечних облігацій фінансується близько 38–40% заборгованості за іпотечними кредитами, при цьому частка іпотечних облігацій у фінансуванні іпотечних кредитів стрімко зростає.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати