24 вересня 2013, 10:21

Гонконг як юрисдикція ведення бізнесу

Розгляд далекосхідної держави в частині умов для бізнесу

Опубліковано в №39 (381)

З розвитком бізнесу ринки для його товарів чи послуг вичерпують свої можливості, тож менеджерам доводиться працювати над пошуком нових торгових площадок, а юристам – оцінювати нові юрисдикції ведення бізнесу та правові ризики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Останнім часом серед українських підприємців набуває популярності далекосхідний регіон, тому для юристів вивчення китайської та іншої східної юридичної грамоти стає нормою.

Як відомо, виведення бізнесу на нові ринки є досить складним процесом, оскільки крім вивчення загального бізнес-середовища та нормативного регулювання конкретної сфери діяльності, потрібно враховувати і місцевий менталітет.

Про менталітет писати не буду, але один цікавий факт наведу: більшість наших співвітчизників при виході на східні ринки використовують компанії з Гонконгу. Отже, виникає логічне запитання: чому саме ця юрисдикція?

Насамперед Гонконг розташований у центрі динамічного та перспективного з економічної точки зору АзійськоТихоокеанського регіону. Крім того, ринки Азії знаходяться в межах кількагодинного авіаперельоту.

Інша перевага Гонконгу – система оподаткування. Податкове навантаження тут найнижче в Азії, що буде до вподоби багатьом бізнесменам. У Гонконгу немає податку на додану вартість та податку з продажу, вся територія має статус порто-франко, тобто з ввезених сюди товарів (за винятком певних позицій) не стягуються митні збори та акцизи.

Від податків також звільнені приріст капіталу, дивіденди, процентний дохід та активи, що були передані в спадщину. Максимальна ставка податку на прибуток у Гонконгу становить 16,5% , а прибутковий податок і податок на нерухомість не перевищують 15%. Існує тут і соціальне навантаження підприємств, яке обмежується відрахуванням 5% до Фонду обов’язкового пенсійного страхування.

Важливим фактом є те, що податки не стягуються з прибутку, отриманого з джерел, що знаходяться за межами Гонконгу, тому торгові операції між Україною (або іншою зручною юрисдикцією) та Гонконгом не оподатковуватимуться. До того ж тут немає поділу компаній на резидентні й нерезидентні, а тому застосовується територіальний принцип оподаткування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати