09 квітня 2013, 12:37

Форвардні контракти в будівництві

Обговорення практики використання похідних фінансових інструментів

Опубліковано в №15 (357)

Олександр Гарагонич

Облігації є доволі складним фінансовим інструментом

Олександр Гарагонич «Бі ен Сі, ЮК» Директор, член Громадської ради при НКЦПФР

Облігація є цінним папером, що посвідчує відносини позики між її власником (кредитором або інвестором) та особою, що її випустила (позичальником або емітентом). Головна її цінність полягає в тому, що вона є найдієвішим та найефективнішим інструментом, який дозволяє, не перерозподіляючи власність, акумулювати кошти інвесторів і забезпечити організації доступ на ринок капіталів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Разом з тим, облігації є доволі складним фінансовим інструментом, застосування якого потребує високого рівня знань нюансів вітчизняного законодавства і, звичайно, урахування як переваг, так і недоліків цього виду цінних паперів.

Складність використання облігацій в якості фінансового інструмента із залучення коштів інвесторів зумовлюється такими недоліками:

–          тривалий процес підготовки випуску облігацій;

–          облігації є досить дорогим способом залучення фінансування. Використання такого фінансового інструмента пов’язане як з витратами з організації емісії облігацій, так і в подальшому її обслуговування;

–          ризик втрати коштів, витрачених на підготовку випуску облігацій, у разі невдалого розміщення облігацій.

–          платежі фіксовані й можуть припасти на несприятливий для емітента період;

–          облігації мають обмежений строк обігу порівняно з акціями;

–          необхідно створювати резерв для сплати відсотків і погашення облігацій.

–          необхідність розкриття інформації про діяльність емітента;

–          набуття господарською організацією статусу емітента створює ризики притягнення до відповідальності за правопорушеннями на ринку цінних паперів (наприклад, за несвоєчасне подання особливої інформації тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0