09 квітня 2013, 12:37

Форвардні контракти в будівництві

Обговорення практики використання похідних фінансових інструментів

Опубліковано в №15 (357)

Питання залучення коштів у будівельну галузь свого часу постає чи не перед кожним забудовником і девелопером. Так, на сьогодні діє значна кількість механізмів залучення коштів, однак більша частина з них морально та технічно застаріла або ж не відповідає вимогам інвесторів у частині захисту їхніх прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Останнім часом на ринку будівництва окремі його учасники почали послуговуватися форвардними контрактами, що зовсім не властиво для даного сегмента бізнесу. Попри відсутність спеціального законодавчого регулювання сфери деривативів, учасники різних сфер бізнесу використовують цей інструмент, оскільки у співвідношенні «ціна – якість» він є більш придатним.

Так, уже зараз діє акциз на операції з цінними паперами, крім того найпоширеніший інструмент фінансування будівництва – облігації – є морально й технічно застарілим. Як показує практика, дедалі більше операцій з облігаціями не відповідають вимогам іноземних і вітчизняних інвесторів.

Як альтернативу поширеним фінансовим інструментам учасники ринку нерухомості почали застосовувати деривативи, а саме: форвардні контракти, які, попри відсутність спеціального нормативно-правового регулювання, мають певні перспективи. Зазначений тип фінансування не підпадає під акцизний збір, що передбачений для цінних паперів, забезпечує права та виконання обов’язків сторонами, а також має фінансовий характер, що є необхідним для українського будівництва.

Сергій Антонов, голова Ради Асоціації «Українські фондові торговці», вважає, що будівництво має багато функцій, серед яких економічна, соціальна, захисна та, певною мірою, психологічна, оскільки житло для людини відіграє надзвичайно важливу роль, крім того, сам процес створення житла є доволі специфічною діяльністю.

У всьому світі існують та регулярно змінюються механізми фінансування будівництва. Утім, вони не завжди підходять для українського бізнесу, зважаючи на стадію державного розвитку, особливості законодавства, тож пошук стабільного механізму певний час триватиме. Однак для пошуку оптимального варіанта фінансування будівництва необхідний діалог, а зацікавленими сторонами мають виступати всі учасники фінансових відносин. Сьогодні, коли всі очікують на прийняття закону про деривативи, вони наразі використовують формулювання даного інструменту, що закріплене Податковим кодексом України, проте це поняття є застарілим і термінологічно, і понятійно.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати