30 квітня 2013, 12:01

Фінансування будівництва чи реконструкції готелю або ресторану

За підсумками засідання Комітету фінансів і права клубу HOTELIERO

Опубліковано в №18 (360)

В українських реаліях вирішувати питання залучення проектного фінансування доволі складно. Тому юридична частина такого рішення потребує комплексної стратегічної розробки із урахуванням положень валютного законодавства та оцінкою податкових ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


17 квітня у залі готелю «КосмополітЪ» відбулося чергове засідання Комітету фінансів і права клубу HOTELIERO. Цього разу обговорювали особливості фінансування будівництва або реконструкції об’єктів готельно-ресторанного бізнесу. Юридичні аспекти порушеної проблематики у своїх доповідях окреслили спікери – Олександр Плотніков, радник, керівник практики банківського і фінансового права Адвокатського об’єднання Arzinger, і Лада Шелковнікова, старший юрист, керівник практики Hospitality Адвокатського об’єднання Arzinger.

До уваги учасників засідання було запропоновано як загальні питання залучення фінансування, так і особливості проектної роботи в площині готельно-ресторанного бізнесу.

 

Про гроші

Для українських банків послуга проектного фінансування сьогодні однозначно не належить до числа пріоритетних. І, як показує практика, отримати такі гроші від вітчизняного інвестора вкрай складно. Тому до участі у кредитуванні проекту зазвичай залучають іноземні структури із власними, налагодженими за певними правилами процедурами.

При цьому саме фінансування може здійснюватися засобами материнської компанії чи групи або через позикові гроші банку чи інвестиційного фонду. За словами Олександра Плотнікова, стандартним шляхом інвестування проектів є залучення коштів на зарубіжному рівні з подальшим внеском до статутного капіталу проектної компанії, або позики від материнської холдингової компанії. Остання, як правило, розташовується у привабливій податковій юрисдикції, якою ще донедавна був Кіпр. Тепер, у зв’язку з кризою банківської системи Кіпру, бізнес як можливі варіанти юрисдикцій розглядає Австрію, Нідерланди та Люксембург. Однак слід розуміти, що обслуговування холдингових компаній у них буде значно дорожчим.

Якщо фінансування структурується як іноземна інвестиція, дуже важливо виконати всі умови українського законодавства для уникнення проблем при виведенні інвестицій або доходу в майбутньому.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати