11 лютого 2014, 12:15

Фіксація порушень Правил дорожнього руху: бути чи не бути?

Законопроектом № 4046 пропонується узаконити фіксацію порушень ПДР в автоматичному режимі

Опубліковано в №07 (401)

Законопроект № 4046 розрахований на те, щоб якнайшвидше зробити пересічного водія головним спонсором державного бюджету

Олег Педина «Авторадник, центр підтримки водіїв, ВОГО» Голова

Однозначної думки з приводу цього законопроекту немає. Як зазначається в пояснювальній записці, основною метою законопроекту є зменшення кількості ДТП і загиблих у них людей. Проте вказаним законопроектом не передбачено жодного конкретного кроку щодо впорядкування відповідно до державних стандартів дорожніх знаків, світлофорів та дорожньої розмітки, дорожнього покриття, адже більшість аварій трапляється саме через це.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Виходячи з системного аналізу законопроекту № 4046 є очевидним, що його норми не відповідають вимогам Конституції України, КУпАП, КАСУ. До того ж з цього приводу вже було прийнято Рішення Конституційним Судом України № 23­рп/2010 від 22 грудня 2010 року, яким, зокрема, статтю 14­1, частину шосту статті 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнано неконституційними. Вказаними статтями передбачалася також можливість накладення адміністративного штрафу на власника транспортного засобу, без складання Протоколу про адміністративне правопорушення, якщо таке правопорушення зафіксоване спеціальними технічними засобами, що мають функції відеозапису та працюють в автоматичному режимі. Окрім цього, зазначеним рішенням КСУ рекомендовано Верховній Раді України упорядкувати притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами у відповідність до цього Рішення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0