11 лютого 2014, 12:15

Фіксація порушень Правил дорожнього руху: бути чи не бути?

Законопроектом № 4046 пропонується узаконити фіксацію порушень ПДР в автоматичному режимі

Опубліковано в №07 (401)

Узаконення автоматичної фіксації порушень ПДР у такій редакції призведе до масових порушень

Богдан Глядик Приватна практика

Законопроект № 4046, зареєстрований у Верховній Раді України 29 січня, повторює вже скасований закон про автоматичну фіксацію, прийнятий 16 січня цього року. Так, згідно з цим законопроектом вводиться автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Усе б нічого, проте в документі пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) статтями 14­2 та
279­1, котрі по своїй суті повністю дублюють відповідно статтю КУпАП 14­1 та частину 6 статті 258, які за Рішенням Конституційного Суду України у 2010 році були визнані неконституційними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, і стаття 14­1, і стаття 14­2 КУпАП передбачає притягнення до відповідальності за вчинення порушення ПДР, що зафіксовано в автоматичному режимі власника транспортного засобу. На практиці не завжди власник транспортного засобу здійснює безпосередньо керування цим автомобілем. Крім того, в Україні ще досить поширена практика «продажу» транспортних засобів «за довіреністю».

Конституційний Суд України звернув увагу, що за відсутності в статтях особливої частини КУпАП, які визначають склад правопорушень, вказівки на те, що суб’єктами цих правопорушень є власники (співвласники) транспортних засобів, ці суб’єкти можуть притягатися до відповідальності виключно за наявності в їхніх діях складу певного адміністративного порушення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0