24 вересня 2013, 11:13

Договірні футбольні матчі: відповідальність і практика

Нормативно-правове регулювання матчів за домовленістю

Опубліковано в №39 (381)

На тлі подій навколо відомої української футбольної команди набула актуальності в суспільстві тема спортивної корупції, результатом якої можуть стати договірні спортивні заходи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під договірними спортивними заходами вбачаються матчі або інші спортивні змагання, результати яких заздалегідь визначені, чим порушуються як правила гри, так і закон.

Для того щоб спортивний захід став договірним, не потрібно підкупляти всю команду (якщо це командний вид спорту). Достатньо лише отримати згоду на певний результат гри від кількох гравців, які займають ключові позиції на ігровому полі та мають можливість вплинути на хід гри безпосередньо.

Довести факт проведення договірної гри доволі важко, оскільки прямі докази зазвичай відсутні. До непрямих ознак змови можна віднести такі:

– слабка гра і поразка команди, що достроково виграла чемпіонат, у матчі з слабшою командою;

– завершення матчу з рахунком, що не є властивим для цього виду спорту. Іноді при розслідуванні беруться до уваги і фінансові показники букмекерських контор на спортивний захід.

Тут варто зазначити, що українське законодавство встановлює відповідальність за договірні матчі. Зокрема, ст. 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Пропозиція або надання неправомірної вигоди) встановлює: за пропозицію або надання службовій особі неправомірної вигоди безпосередньо такій чи іншій особі у розмірі, що не перевищує п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у тому числі за ціною, нижчою за мінімальну ринкову, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пропозиція або надання службовій особі неправомірної вигоди безпосередньо такій чи іншій особі у розмірі, що не перевищує ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у тому числі за ціною, нижчою за мінімальну ринкову, – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати