29 жовтня 2013, 14:36

Державні закупівлі: останні тенденції та способи оскарження

За підсумками круглого столу

Опубліковано в №44 (386)

Асоціація протидії недобросовісній конкуренції спільно з адвокатським об’єднанням Arzinger і Американсько­українською діловою радою (USUBC) провели круглий стіл «Державні закупівлі: останні тенденції і способи оскарження». Захід був присвячений ключовим питанням процедури державних закупівель, її оскарження і перспектив цієї сфери. Участь в обговоренні брали представники органів влади, провідні експерти і делегати від компаній, зацікавлених у державних закупівлях, що зробило дискусію по­справжньому активною.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Нові важелі ДФІ

Розпочався захід з доповіді партнера АО Arzinger Лани Сінічкіної «Державні закупівлі в Україні». Виступ фахівця став хорошим введенням у дискусію, оскільки промовець висвітлила останні нововведення у сфері регулювання державних закупівель, детально зупинившись на питаннях рамкових угод і електронного реверсивного аукціону. Серед іншого, промовець акцентувала також на нових повноваженнях Державної фінансової інспекції України.

Так, 17 вересня 2013 р. набрав чинності новий Порядок проведення перевірок держзакупівель органом державного фінансового контролю, у зв’язку з чим ДФІ отримала право проводити перевірки держзакупівель. Якщо доти перевірка державних закупівель проводилася тільки у рамках інспекції і державного фінансового аудиту, то зараз це окремий контрольний захід. Раніше здійснювався запит відповідних документів у підконтрольних установ, а нині інструменти дозволяють безпосереднє проведення перевірки в підконтрольних установах. Разом з цим, якщо раніше органам ДФІ досить було надати рекомендації щодо усунення виявлених порушень, то наразі вони можуть вимагати усунути виявлені порушення.

Торкаючись питання рамкових угод, доповідачка нагадала присутнім, що перелік товарів і послуг, які можуть закуповуватися за рамковими угодами, передбачений у Наказі Мінекономрозвитку від 24.04.2012 № 503. Сюди відносяться різні продукти харчування (м’ясо, фрукти, овочі, молочна продукція, соки); ліки; медичні вироби; автомобілі спеціального призначення; послуги таксі, оренди автомобілів, мобільного зв’язку; інші товари і послуги). Термін дії угоди – до 4 років. Такі відносини мають свої особливості, зокрема генеральний замовник може укласти договір з одним учасником, якщо не менше семи замовників направили свої рекомендації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати