30 квітня 2013, 11:50

Державні нотаріальні контори: повна ліквідація?

Аналіз законопроекту про нотаріат № 2627

Опубліковано в №18 (360)

Бізнес вирішує свої проблеми великими грошима, а в нотаріаті це неприпустимо

Сергій Ковальчук Приватний нотаріус

Звичайно, на сьогодні державні нотаріальні контори працюють за старими напрацьованими зразками документів: видають спадщини, інколи роблять заповіти чи договори купівлі-продажу, дарування, що підтверджується статичними звітами, які щороку подаються до Міністерства юстиції України. Державні нотаріуси за свою зарплату не бажають нічого змінювати і «морочити собі голову». Але прогрес іде вперед, з’являються нові відносини, укладаються відповідні договори. Якщо поглянути з цієї точки зору, то державний і приватний нотаріат треба об’єднати й поставити всіх в однакові умови праці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Але. Якщо визнати нотаріат як вид бізнесу, це може суттєво підірвати його авторитет у народі. Відповідно до Указу Президента «нотаріус не має на меті одержання прибутку, а надає послуги населенню». Не може нотаріус робити будь-що, що забажає клієнт, аби тільки заробити, а це є першим правилом бізнесу. Нотаріус повинен знайти єдиний юридично правильний шлях для вирішення проблеми, з якою звертається клієнт, а вже потім отримати плату за вчинений правочин згідно зі ст. 31 Закону України «Про нотаріат» за домовленістю. Бізнес вирішує свої проблеми великими грошима, а в нотаріаті це неприпустимо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0